Spolu s výměnou oleje a olejového filtru se většinou provádí taktéž výměna pylového filtru, který se někdy označuje taktéž jako kabinový filtr. Víte, jak správně vyměnit pylové filtry a jaké druhy existují?
Jak na výměnu pylového filtru
Články na téma kabinový filtr:
K čemu slouží pylový filtr?
Pylový filtr slouží k odstranění nečistot z venkovního vzduchu, který je foukán do interiéru kabiny v případě, že zapnete ventilátor. Vzduch, který zachytává pyl, listy, hmyz a jiné nečistoty musí být před vpuštěním do interiéru auta nějak přefiltrován. Kvůli tomu se nakonec se tyto filtry ucpou a je potřeba jej vyměnit. Špinavý pylový filtr nevyčistí vzduch tak účinně a může znatelně omezit proudění vzduchu. Špinavý pylový filtr může také spustit různé alergie, může způsobit zamlžování skel auta a také nepříjemný zápach.
Výměna kabinového filtru vám zabere jen pár minut a pomáhá chránit vaše plíce tím, že udržuje vzduch uvnitř vozidla čistý. Existují dva typy pylových filtrů. Prvním z nich je obyčejný papírový filtr, druhým typem je filtr s aktivním uhlím. Teno filtr je vyroben z netkané textilie a aktivní uhlí pomáhá zachytit menší částice, pachy, plísně a jedovaté plyny. Druhý typ filtru ocení v jarním období především alergici.
Jak na výměnu pylového filtru?
Při výměně kabinového filtru je důležitá především jeho lokalizace a koupě správného filtru. Kabinový filtr je nejčastěji umístěn za kastlíkem před spolujezdcem, hledat ho ale také můžete například v motorovém prostoru. Pokud si nejste jeho umístěním jistí, doporučujeme se podívat do příručky k vozu. Po lokalizaci pylového filtru stačí pouze odejmout kryt, vytáhnout starý filtr, odstranit všechny nečistoty (jako je například uhynulý hmyz, suché listí a jiné části) a nasadit nový. Na filtru taktéž hledejte šipku, která znázorňuje směr proudění. Šipka se nachází také na krytu, obě šipky musí mířit stejným směrem. Kryt pak stačí jednoduše nasadit a máte hotovo.
Zdroj médií: Depositphotos.