Celoroční pneumatiky mají pláště, které se dají používat v zimě i v létě. Avšak i u nich existují určité výhody a nevýhody
Celoroční pneumatiky a jejich výhody a nevýhody
Články na téma výhody celoročních pneumatik:
- Celoroční pneumatiky: komu se vyplatí?
- Celoroční pneu - výhody a nevýhody
- Výhody a nevýhody celoročních pneu - právě čtete
Výhody celoročních pneumatik
Pokud na svém autě máte celoroční pneumatiky a najedete toho za rok málo, rozhodně ušetříte. Druhá sada pneumatik vám nezabírá místo v garáži. Odpadá poté i fakt, že byste museli přezouvat. Při skladování více sad pneumatik hrozí, že pneumatiky zestárnou a budou nepoužitelné. Prémiové celoročky mají v zimě o dost lepší jízdní vlastnosti než letní pneumatiky, tudíž vás v říjnu nepřekvapí nenadálý sníh a v létě letní bouřky. Další výhoda celoročních pneu je, že pokud pneumatiky sjedete na vzorek menší než 4 mm, nemusíte je vyhazovat - můžete jej využívat pro letní období.
Levné celoroční pneu skladem
Nevýhody celoročních pneumatik
S celoročními pneumatikami rozhodně nenajedete stejný počet kilometrů, jako s letními. Při nejlepším najedete dvě třetiny, reálně to bude ale asi polovina. Na sportovní jízdu v létě můžete s celoročními pneumatikami rozhodně zapomenout. Některým řidičům také může vadit stejný rozměr pneumatik v zimě i v létě. Někteří řidiči v zimě preferují užší. Největší nevýhodou celoročních pneu je fakt, že nikdy nedosáhnou takových vlastností, jako mají pneumatiky pro zimní nebo letní sezónu a jsou funkčním kompromisem obou.