Zimní dovolená v zahraničí se vám může nepěkně prodražit. To za předpokladu, že budete potřebovat pomoc od horské služby a nesjednáte si cestovní pojištění, které bude její zásah odpovídajícím způsobem krýt. Kolik můžete za výjezd horské služby zaplatit na Slovensku nebo v jiných oblíbených destinacích?
Nedělejte při cestování do zahraničí zásadní chybu. Jinak se nedoplatíte!
Články na téma cestovní pojištění na hory:
- Víte, kolik stojí pojištění na hory a proč nevybírat to nejlevnější?
- Poradíme s výběrem kvalitního cestovního pojištění na lyže
- Pojištění na hory je věda! Poradíme, co dělat, aby pojišťovna plnila
- 5 věcí, kterým věnovat u cestovního pojištění na hory pozornost
- Jaké zimní sporty patří mezi rekreační a které jsou nepojistitelné?
- Jaké pojištění na lyže vybrat pro dovolenou v ČR a jaké do zahraničí?
- Rodinné cestovní pojištění na hory: Na kolik vás vyjde?
- Jak je to se zásahem Horské služby v Česku a kdo si za něj zaplatí?
- Cestovní pojištění do zahraničí by mělo krýt i zásah horské služby - právě čtete
- Cestovní pojištění na hory je potřeba správně nastavit. Víte, jak na to?
- Vyrážíte autem na hory? Poradíme, na co byste si měli dát pozor
- Jak ideálně nastavit limity pojistného plnění u zimní dovolené?
- Jak vysoké by měly být pojistné limity u cestovního pojištění na hory?
- V zimě na lyže jen s pojištěním. Dávejte ale pozor na výluky!
Cestovní pojištění je obvykle na zásah horské služby krátké
Vyrážet do zahraničí bez cestovního pojištění je zbytečný risk. Pokud se vám tady stane úraz, budete řešit nepříjemnou nemoc nebo někomu způsobíte škodu neopatrnou jízdou na sjezdovce, mohou se výdaje vyšplhat k astronomickým výšinám.
Proto je dobré vycestovat s kvalitním cestovním pojištěním, na kterém se ale rozhodně nevyplácí šetřit. To nejlevnější totiž kryje většinou jen léčebné výlohy a má velmi nízké limity pojistného plnění. Proto je dobré vybírat takovou pojistku, která v sobě bude kombinovat nejen úraz, nemoc a odpovědnost, ale také další připojištění.
Také čtěte
Typicky jde o zásah horské služby, který v základních balíčcích cestovního pojištění zpravidla nenajdete. Proto je potřeba toto riziko připojistit samostatně. Připojištění byste měli volit například i ve chvíli, kdy na hory vyrážíte autem, o čemž jsme se více rozepsali v jednom z předchozích článků.
Jak je to se zahraničními horskými službami?
Zatímco u nás funguje Horská služba pod hlavičkou občanského sdružení, které bylo oficiálně založeno 25. června 1990, a její výjezdy jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, v zahraničí jde z 80 % o soukromé subjekty. To znamená, že v případě, že vyžijete jejich služby, „kartička pojištěnce“ vám nijak nepomůže. Zásahy soukromých horských služeb řeší v tomto případě komerční cestovní pojištění, které si odpovídajícím způsobem nastavíte.
Kolik stojí výjezd horské služby v zahraničí?
Země | Průměrná částka v Kč |
---|---|
Slovensko | 16 800 |
Francie | 10 000 |
Německo | 9 600 |
Švýcarsko | 8 800 |
Rakousko | 4 300 |
Itálie | 1 700 |
- Mohlo by vás zajímat: Věděli jste, že kvalitní cestovní pojištění kryje i zásah horské služby?
Na cestovním pojištění nešetřete
Je úplně jedno, jestli vyrážíte k našim slovenským sousedům nebo plánujete brázdit sjezdovky v Itálii. Na cestovním pojištění rozhodně nešetřete. Tím spíš, pokud se jeho cena pohybuje okolo desetikorun za osobu a za den. Ještě před tím, než podepíšete smlouvu a zaplatíte pojistné, důkladně překontrolujte, zda pojištění kryje zásah horské služby. Třeba na Slovensku, jak můžete vidět z výše uvedené tabulky, stojí výjezd téměř 17 000 Kč!
- Přečtěte si také: Jaká připojištění sjednat na lyže? Zásah horské služby, odpovědnost i rozšířenou asistenci
Vždy zamiřte do zdravotnického zařízení!
S pojištěním zásahu horské služby na Slovensku, ale i v dalších zahraničních destinacích, souvisí také jedno zásadní specifikum, které klienti pojišťoven často po návratu řeší. Pokud se během pobytu v zahraničí zraníte a horská služba vás sveze dolů pod svah a za takový zásah vystaví fakturu, rozhodně zamiřte do zdravotnického zařízení, které vám doporučí pracovník asistenční linky vaší pojišťovny.
Pokud byste se totiž chtěli „vykurýrovat“ doma a lékaře nenavštívit, pojišťovna vám s největší pravděpodobností fakturu od horské služby neuhradí. Proto při jakémkoli (byť i sebemenším) úrazu vyhledejte doktora a nechte si vystavit lékařskou zprávu. To je totiž váš doklad, který zajistí pojistné plnění bez zbytečných průtahů a komplikací.
Mohlo by se vám během cest hodit: Ať už máte v plánu vyrazit na pracovní cestu, krátkodobý výlet nebo zaslouženou dovolenou, nezapomeňte si do zahraničí sjednat také kvalitní cestovní pojištění. Pojistku vyřídíte online z pohodlí domova díky praktické kalkulačce.
Kalkulačka cestovního pojištění
Zdroj médií: Depositphotos.