Stačí chvilka nepozornosti a život se může rázem obrátit vzhůru nohama. Pokud k nezaviněné nehodě opravdu dojde, měli byste vědět, že máte nárok na odškodnění. Třeba podobně jako mladá žena, kterou na přechodu srazil autobus…
Odškodnění za trvalé následky může činit víc než milion a půl
Články na téma ztížení společenského uplatnění po nehodě:
- Nezaviněná dopravní nehoda a trvalé následky: O co můžete žádat?
- Trvalé následky a invalidita: Na jaké odškodnění máte nárok? - právě čtete
Pospíchej pomalu…
Chvilka nepozornosti a tragédie na sebe nenechala dlouho čekat. Své o tom ví mladá dívka, která jedno červencové ráno pospíchala na nádraží, kde chtěla stihnout autobus, který ji měl zavézt do vedlejšího města za snoubencem, s nímž plánovala svatbu.
Bohužel ji na přechodu přehlédl nepozorný řidič autobusu. Mladá dívka tak skončila pod jeho koly. Záchranáři jí museli hned na místě provést amputaci nohy lehce nad kotníkem. Následně byla převezena do nemocnice, kde strávila dva měsíce. Čekalo ji náročné léčení a bolestivá reoperace.
- Přečtěte si také: Na kolik si „můžete přijít“ u nezaviněné nehody v zahraničí?
Návrat do života byl velice pozvolný
Následovala další péče v rehabilitačním ústavu, kde se jí rehabilitační pracovníci věnovali celé čtyři měsíce. Ze zdravé mladé ženy se během sekundy stal ležák, který se musel znovu naučit chodit. Nejprve jí pomáhal invalidní vozík, poté už zvládla ujít kratší vzdálenost za pomoci francouzských holí. Doba léčení přesáhla rok. Po roce získala 1. stupeň invalidního důchodu.
Invalidní důchod a trvalé následky
Protože se dívka odmítla smířit s osudem, dělala všechno pro to, aby se znovu vrátila do běžného života. Stálo ji to spoustu sil, energie, ale i finančních prostředků. Svatbu museli snoubenci odložit, protože bylo potřeba nejprve bezbariérově upravit byt, ve kterém plánovali bydlet. To je vyšlo na 60 000 Kč. Po ukončení léčení ovšem dotyčná začala se specialistou řešit odškodnění.
Součástí odškodnění, které pro ni zmíněný specialista vymohl, tak bylo nejen bolestné ve výši cca 135 000 Kč, ale také odškodnění za trvalé následky, za které jí bylo přiznáno 1 400 000 Kč. Zároveň jí byla z povinného ručení řidiče autobusu vyplacena ztráta na výdělku z původní práce, kde byla zaměstnána na částečný úvazek, což během pracovní neschopnosti odpovídalo cca 180 000 Kč.
Do práce poté znovu nastoupila jako invalida prvního stupně na jinou pozici, což se pochopitelně podepsalo na jejím dalším výdělku. Částka, o kterou jí byla následně mzda ponížena, se jí bude kompenzovat a valorizovat až do důchodu. V důchodovém věku jí pak bude navíc ještě vyplácen rozdíl mezi skutečným důchodem, který se vypočte z nižší částky, než kterou by si reálně vydělala, pokud by nebyla invalidní.
- Mohlo by vás zajímat: Odškodnění pro poškozené z viníkova auta činilo více než 140 000 Kč!
Máte nárok na odškodnění? Nebojte se říct si o něj!
Pokud se stanete přímým účastníkem nezaviněné dopravní nehody, při které dojde k újmě na zdraví, nebojte se říct si o adekvátní odškodnění z povinného ručení viníka.
Získat odpovídající odškodnění ovšem není tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát, proto doporučujeme oslovit specialistu, kterému stačí udělit plnou moc a doložit veškeré lékařské zprávy a doklady mapující reálné výdaje.
Za služby těchto specialistů dopředu nic neplatíte. Jejich odměna se totiž stanovuje předem dohodnutým procentem z vymožené částky. Pokud by specialista na odškodnění u případu neuspěl, pak jsou pro vás jeho služby zcela zdarma.
Výše uvedená situace je pouze modelovým příkladem a jakákoliv podobnost se skutečnými postavami či událostmi je čistě náhodná – pozn. redakce.
Zdroj médií: Depositphotos.