PRÁCE 🧰
Zimní pneu 🛞

Opilá řidička způsobila nehodu. Odškodnění bylo zraněnému přiznáno ale jen z 50 %. Proč?

2. 11. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Odškodnění po nehodě Základní info k odškodnění po nehodě Bolestné po nehodě Náhrada ztráty na výdělku po nehodě Krácení pojistného plnění po nehodě

Sednout si za volant pod vlivem je krajně nezodpovědné a velmi riskantní. Kognitivní funkce člověka jsou totiž ovlivněny již nepatrným množstvím alkoholu a žádná „bezpečná“ hranice v tomto případě neexistuje. Těžko říci, zda si tohoto byla vědoma řidička z následujícího příběhu

Opilá řidička způsobila nehodu. Odškodnění bylo zraněnému přiznáno ale jen z 50 %. Proč?

Články na téma odškodnění po dopravní nehodě:

  1. Nemajetková újma při dopravní nehodě a adekvátní odškodnění
  2. Víte, jak postupovat při dopravní nehodě a získat odškodnění?
  3. Na odškodnění získali více než 140 000 Kč. Jak je to možné?
  4. Nepojištěné auto a škoda na zdraví: Existuje šance na odškodnění?
  5. Řidička vyrazila na silnici pod vlivem a způsobila nehodu. Co na to pojišťovna? - právě čtete
  6. Co dělat, když pojišťovna nereaguje? Ozvěte se! - již brzy

Domluvený odvoz z oslavy

Byl horký srpnový večer. A v jedné malé jihomoravské vesnici právě vrcholila oslava padesátin jednoho z jejích obyvatel. Dotyčný usoudil, že je nejvyšší čas vyrazit domů. A tak zavolal známé, která ho měla ze zmíněné oslavy vyzvednout autem. Dotyčná na místo dorazila během několika mála minut.

Společně s oslavencem nasedli do auta a vyrazili k domovu, od kterého je dělilo jen pár kilometrů a nedaleký lesík. Řidička ovšem nezvládla řízení a při vyjíždění z jedné ze zatáček dostala smyk. Výsledkem byla lehčí nehoda, kterou oslavenec odnesl několika zlomeninami a pohmožděninami.

Alkohol sehrál významnou roli

Přivolaná policie dala řidičce nabouraného vozidla dýchnout. A nestačila se divit. Dechová zkouška totiž byla pozitivní. K této skutečnosti přihlédla také pojišťovna řidičky, která nehodu způsobila, a po níž požadoval spolujezdec nemalé odškodnění za bolestné a ušlý zisk. Kvůli zlomené ruce totiž nemohl téměř dva měsíce pracovat.

Pojišťovna spolujezdci odškodnění vyplatila. To ovšem pouze v 50 % z částky, kterou poškozený požadoval. Argumentovala totiž tím, že spolujezdec sedl dobrovolně do auta k řidičce, která byla pod vlivem alkoholu. Marně se spolujezdec bránil, že o této skutečnosti nevěděl. Pojišťovna byla nekompromisní!

Do situace se vložil expert na odškodnění

Poškozený se nechtěl nechat pojišťovnou odbýt, a tak se obrátil na specialistu v oblasti odškodnění, který jeho případ znovu otevřel. Po několika týdnech dokazování a dopisování si s pojišťovnou řidičky vydala pojišťovna nové rozhodnutí, ve kterém přiznala poškozenému 100% plnění, na které měl podle zákona nárok!

Měli byste vědět: Odškodnění za újmu na zdraví či životě při dopravních nehodách se vyplácí z povinného ručení provozovatele vozidla. Ze zmíněné zákonné pojistky se tak nehradí pouze škody na majetku, ale i škody, ke kterým dojde na zdraví či životě ostatních účastníků silničního provozu.

Řešíte obdobný problém?

Pokud s pojišťovnou řešíte podobný problém, případně jste v posledních třech letech nebyli spokojení s tím, jak pojišťovna uzavřela váš případ, nebojte se oslovit specialistu v oblasti odškodnění po dopravních nehodách.
Stačí mu udělit plnou moc, doložit veškeré dokumenty (např. lékařské zprávy, faktury a účty za rehabilitace či kompenzační pomůcky apod.) a poté již počkat, až specialista konkrétní případ znovu otevře.

Protože za jeho služby dopředu nic neplatíte, odradit by vás neměla ani případná finanční náročnost. Odměna těchto specialistů je totiž stanovena předem dohodnutým procentem z vymožené částky. Pokud expert na odškodnění u případu neuspěje, jsou pro vás jeho služby zdarma.

Výše popsaná situace je pouze modelovým příkladem a jakákoliv podobnost se skutečnými postavami či událostmi je čistě náhodná – pozn. redakce

Zdroj info: Tomáš Moser, specialista v oblasti odškodnění.
Zdroj médií: Depositphotos.

Podobné články