Po celodenní túře v Tatrách pořádně vyhládne. Přímo na místě jsme pro vás zjišťovali ceny v restauracích na Slovensku.
Ceny v restauracích Vysokých Tater se mezi sebou neliší
Články na téma ceny na Slovensku:
- Ceny v obchodech na Slovensku
- Ceny v restauracích na Slovensku – Vysoké Tatry - právě čtete
- Porovnání cen v obchodech – ČR, Polsko, Slovensko
- Kolik stojí dovolená v Tatrách?
Tradiční jídla za 250 korun
Ceny jídla v restauracích na Slovensku se v odlišných koutech země samozřejmě liší. V turistických střediscích Vysokých Tater, kam jsem se vypravil, je ale nabídka i cenová politika velice podobná. Já jsem nakonec vybral tradiční restauraci ve Starém Smokovci. Ochutnat jsem chtěl zdejší kuchyni, a tak jsem zvolil Bryndzové halušky se slaninkou za 9,90 euro (cca 240 korun). Obsluha mi sice po chvilce přinesla Furmanské halušky, ale za přídavek pečené domácí klobásy jsem se nikterak nezlobil. Se 400 gramy to byla obrovská porce, kterou jsem ani celou nedojedl. Chuťově to ale bylo vynikající.
A co nápoje?
Dobrá zpráva je, že se na Slovensku točí Plzeňský Prazdroj – půllitr vyjde na 3,50 euro (cca 85 korun), což je i v případě plzeňského piva rozumný příplatek oproti tuzemským cenám. V nabídce byla i slovenská desítka Sariš, u které za půllitr zaplatíte 3 eura (cca 70 korun). Jako řidič jsem si alkohol dopřát nemohl, a tak jsem sáhl po Kofole – půllitr vyjde taktéž na 3 eura. Pro řidiče se nabízí i čepovaný Birell, u něhož půllitr vychází opět na 3 eura. Na Espresso si připravte nějakých 60 korun, což ale v Česku také není nic neobvyklého.
Polední menu je tajné
Při návštěvě Vysokých Tater jsem si všiml jedné zvláštnosti oproti našim podnikům – polední menu je tu tajné. Nevím, jestli jsem jen málo koukal kolem sebe, ale „meníčkem“ se tu nikdo nechlubí. Když jsem večer předem projížděl internet a hledal vhodnou restauraci, tak i zde jsem na polední menu narážel jen velmi zřídka. Rada zní – nebojte se zeptat obsluhy na místě. I v mnou navštíveném podniku nakonec polední menu bylo, ale jen na vyžádání.
Mohlo by se vám hodit: Vyrážíte letos autem na Slovensko? Nezapomeňte si s sebou přibalit občanský průkaz, autolékárničku a také cestovní pojištění. Pro online sjednání můžete využít kalkulačku cestovního pojištění a snadno si tak uděláte nezávislý průzkm trhu.
Spočítat cenu pojištění na Slovensko
Platba a rada na závěr
V restauracích na Slovensku obecně není problém platit kartou, čehož jsem ostatně využil i já. O možnost zpropitného jsem si musel říct a obsluze ho nadiktovat – rád bych si ale do platebního terminálu naťukal výši zpropitného sám. Za halušky a malou Kofolu jsem ve finále zaplatil 11,40 eur (270 korun) plus zpropitné. Dle toho, co jsem viděl, to bude velmi podobné napříč Vysokými Tatrami. Tedy za předpokladu, že nehodláte poobědvat třeba těsně pod Lomnickým Štítem.
Turistická střediska s sebou ale přinášejí jednu past – je to problém s parkováním. Respektive není to zas takový problém, ale může to pro vás být nepříjemné zjištění na místě. Většina restaurací je spojena s nějakým ubytovacím zařízením, tudíž je parkování před nimi obvykle vyhrazeno pro ubytované. To, že to mnoho lidí ignoruje, je věc jiná. V Tatrách je ale poměrně dobře vyřešený systém zpoplatněných parkovišť, kde se místo většinou najde. Jen počítejte se sazbou 2 eura na hodinu.
Společně s jedničkou na našem trhu jsme pro naše klienty vyjednali exkluzivní slevu ve výši až 21 % na komplexní balíčky autopojištění. Výše pojistného se odvíjí od počtu najetých kilometrů, takže platíte jen za to, co doopravdy projezdíte.
Chci výhodné havarijní pojištění
Zdroj médií: Radim Krejčík.