Spoustu českých domácností obývají krom lidí i pejsci. Často jsou to plnohodnotní členové rodiny, takže je logické, že jezdí se svojí „smečkou“ i na dovolené. Jak je to v Polsku? Co vše je potřeba zařídit a mohou tam psi na pláže?
Cestování se psem do Polska - tipy na pohodlnou jízdu
Články na téma správná příprava do Polska:
- Jak platit kartou v Polsku a na co si dát pozor
- Levné ubytování v Polsku – Gdaňsk
- Nástrahy na cestě do Polska autem
- Do Polska k moři autem
- Dovolená Gdaňsk – možnosti dopravy
- Problémy s autobaterií v Polsku
- Zajímavé ubytování v Polsku
- Kudy do Polska k moři z Brna?
- Do Polska se psem pohodlně a bezpečně - právě čtete
- Jak vypadá nejlevnější dovolená u moře?
- Cesta do Polska autem – jak se připravit?
- Náklady na cestu – Mezizdroje
Cestování se psem do Polska
K tomu, abyste mohli převézt pejska z ČR do Polska, musíte splnit následující:
- Pes musí mít svůj pas, který vystavuje veterinář. Doprovod psa je buď majitel uvedený v pasu, nebo majitelem zplnomocněná osoba.
- Jestliže je zvíře starší 12 týdnů, musí být očkované proti vzteklině. Myslete na to, že očkování je platné 21 dnů po aplikaci, přeočkování je platné ihned.
- Pes musí být označen mikročipem. U starších zvířat je akceptováno i označení tetováním, pakliže je toto čitelné a provedené před 3. červencem 2011.
- S jedním člověkem může cestovat maximálně pět psů.
Vzhledem k tomu, že kontroly na hranicích s Polskem už nějakou dobu nejsou, může se stát, že omylem do země dojedete bez výše uvedených náležitostí. Na to pozor, protože jednak riskujete pokutu a pak také i samotné zvíře, které vám bude třeba při absenci očkování zabaveno a půjde do karantény. Je tedy lepší si vše dopředu zařídit, než se vracet domů bez psa.
Ať vás ani nenapadne vyrážet do Polska bez cestovního pojištění! Kvalitní pojistka ochrání vaši peněženku nečekaných výdajů a zároveň vás podrží v nepříjemných situacích.
Kalkulačka cestovního pojištění do Polska
Také čtěte
Na pláž se psem?
Poláci jsou obecně k psům přátelští a nemají tendence je z pláží vyhánět, nicméně bude samozřejmě záležet na tom, jak je dané zvíře vychované a poslušné. Pokud na nějakou pláž psi nesmí, je to vždy zřetelně označeno. Slušností je, nenechat pejska pobíhat bezprizorně mezi ostatními rekreanty, nikdy totiž nevíte, jaký má kdo ke zvířatům vztah a někoho může i jen blízkost šelmy obtěžovat. Docela dobrou fintou je, nejezdit se psem do Polska v letní sezoně, ale počkat klidně až na září. Moře je pořád teplé, sluníčko ještě dostatečně hřeje, ale na plážích je daleko méně lidí a i pro psy je klima koncem léta lepší.
Co se týče možných nebezpečí, tak největším je asi horko. Přes poledne mohou huňatější plemena dost trpět, takže se s nimi raději ukliďte do stínu a zajistěte dostatek vody. Pakliže bude mít pes tendence občas pít vodu mořskou, snažte se mu v tom zabránit. Dobrou prevencí je podávání živočišného uhlí s krmením, čímž, předejdete průjmům, které právě mořská voda způsobuje. Vždy však platí, že na pláži je nutnost, aby mělo zvíře celý den přístup k pitné vodě, takže misku s sebou!
Ubytování v Polsku se psem
Naprostá většina vyhledávačů umožňuje vyfiltrovat si „dog friendly“ poskytovatele ubytování, kterých v Polsku není málo. Ať už jde o hotely, apartmány nebo kempy, budete mít z čeho vybírat. Vždy je však dobré si předem pročíst pravidla daného zařízení, kde by mělo být napsáno, kam je možno s pejsky jít a kam naopak ne. Často třeba do hotelové restaurace nemohou, stejně jako do bazénu, což je naprosto pochopitelné.
Že je havarijní pojištění zbytečným a předraženým produktem? Už dávno ne! Díky exkluzivní spolupráci Portálu řidiče s pojišťovnou Allianz nyní můžete získat slevu na havarijní pojištění ve výši až 21 %.
Chci výhodné havarijní pojištění
Zdroj médií: Depositphotos.