Naprostá většina z nás má založený bankovní účet, ke kterému vlastní minimálně jednu platební kartu. Jako benefit k ní nabízí mnohé banky cestovní pojištění. To je buď zpoplatněné menší částkou, nebo ho od banky získáte zdarma. Proč na něj ale při zahraničních cestách příliš nespoléhat?
Cestovní pojištění k embosovaným kartám: Vyplatí se, nebo na něj raději nespoléhat?
Články na téma cestovní pojištění k platební kartě:
- Cestovní pojištění ke kartě
- Skutečně vás na cestách ochrání cestovní pojištění k platební kartě? - právě čtete
- Proč nespoléhat pouze na cestovní pojištění k platební kartě?
- Na jaké situace je cestovní pojištění k platební kartě krátké?
- Rizika a přednosti cestovního pojištění k platební kartě
- Rizika a přednosti cestovního pojištění k platební kartě
- Skutečně vás na cestách ochrání cestovní pojištění k platební kartě?
Cestovní pojištění k platební kartě má zpravidla nižší limity
Zvláště velmi levné či zcela bezplatné cestovní pojištění k platební kartě bývá spojeno s nižšími pojistnými limity. Mnohé pojistky nabízejí krytí léčebných výloh pouze v rámci 1 až 2 milionů korun, což je částka, kterou v případě závažných zdravotních komplikací snadno překročíte. Vše nad ujednaný limit pak samozřejmě musíte uhradit z vlastní kapsy.
- Mohlo by vás zajímat: Je nejlevnější cestovní pojištění i nejvýhodnější?
Cestovní pojištění ke kartě je většinou platné až od následujícího dne
Pokud cestovní pojištění k platební kartě nemáte sjednané bezplatně, můžete si ho obvykle vyřídit online přímo v aplikaci nebo internetovém bankovnictví. Hlavní nevýhodou je skutečnost, že o nabízeném produktu zpravidla víte jen minimum informací a také to, že „cestovko“ je obvykle platné až následující den po tom, co si ho sjednáte a zaplatíte. Pokud tedy řešíte pojistku na poslední chvíli, riskujete, že první den dovolené nebudete pojištění.
Cestovní pojištění k embosovaným kartám může být zpoplatněné
Zatímco u některých bank získáte cestovní pojištění k embosovaným kartám bezplatně jako benefit k běžnému účtu, jinde si za něj budete muset zaplatit. Nejde sice o nikterak vysoké částky, v poměru ke kvalitě a rozsahu pojistné ochrany ale vychází tento produkt poměrně nevýhodně.
- Přečtěte si také: Vyrážíte na dovolenou autem? Pozor na chyby, které vás mohou připravit o peníze z pojistky
Je občas složité zjistit, co pojištění ke kartě vlastně obsahuje
Nevýhodou levnějších pojistek je i jistá nepřizpůsobitelnost parametrů, jako je délka pobytu či územní platnost. Vždy si cestovní pojištění totiž sjednáváte jako balíček, ke kterému si sice můžete dokupovat další služby, tím se ale jeho počáteční cena citelně prodraží.
Navíc je občas docela nepřehledné zorientovat se v tom, co konkrétní pojistka kryje. Pamatujte také, že mnohé pojistky nepojišťují zavazadla, storno zájezdu či odpovědnost za způsobené škody! Proto se vyplatí detailně prozkoumat, co všechno vaše cestovní pojištění k platební kartě kryje, případě si na zahraniční cestu sjednat klasické cestovní pojištění, jehož cena začíná na několika korunách za den.
Praktický tip: Aby vás na cestách nic nepřekvapilo, sjednejte si kvalitní cestovní pojištění s dostatečnými limity. Pojistku můžete rozšířit o nejrůznější připojištění, které zajistí klidnou a pohodovou dovolenou. „Cestovko“ nyní sjednáte online za nejlepší cenu.
Kalkulačka cestovního pojištění
Zdroj médií: Depositphotos.