Do Polska vyrážíme za výhodnějšími nákupy, do Rakouska třeba za víkendovou turistikou nebo lyžovačkou. Do Maďarska nás lákají termály, v Německu zase třeba adventní trhy nebo památky. A teď si upřímně odpovězte: Máte při těchto a podobných cestách sjednané cestovní pojištění?
Jak funguje jednodenní cestovní pojištění a opravdu má smysl si ho sjednávat?
Články na téma cestovní pojištění:
- Výluky v cestovním pojištění
- Výpověď cestovního pojištění: Rady, jak na to
- Kdy sjednat cestovní pojištění
- Cestovní pojištění do zahraničí
- Krátila vám pojišťovna plnění? Víme, jak se proti rozhodnutí odvolat
- Do ciziny na otočku? Bez cestovního pojištění nevyrážejte! - právě čtete
- Jak odhalit to nejlepší cestovní pojištění?
- Chystáte se na Euro do Německa? Nepodceňte jednu věc!
- Aktivní dovolená? Nezapomeňte pojistit sebe i sportovní vybavení
- Česky hovořící lékař na telefonu – jak funguje služba v zahraničí?
„Ne, vždyť co by se mohlo stát?!“
To je asi nejčastější odpověď na výše uvedený dotaz. Nastat by ovšem mohlo nespočet různých scénářů, které mají stejného jmenovatele – obrovské a nečekané výdaje, které vám zcela zásadním způsobem nabourají domácí rozpočet.
I během jednodenního výletu totiž může dojít k nepříjemnému úrazu nebo škodě, kterou způsobíte někomu dalšímu z nedbalosti. Výdaje se následně mohou šplhat do astronomických výšin! Proto byste si měli před cestou sjednat alespoň jednodenní cestovní pojištění.
Také čtěte
- Přečtěte si také: Tohle jsou nejčastější chyby při sjednávání cestovního pojištění online
Kdo by si měl cestovní pojištění na jeden den sjednat?
Každý, kdo cestuje za hranice Česka. A to bez ohledu na to, zda se mimo republiku plánuje zdržet pár hodin nebo celý víkend. Jednodenní cestovní pojištění můžete využít při nečekaném kolapsu, úrazu, v případě připojištění odpovědnosti i ve chvíli, kdy další osobě způsobíte nedopatřením škodu (třeba na autě, v restauraci, či na jiném majetku).
Co by mělo jednodenní pojištění do zahraničí zahrnovat?
Pokud se v zahraniční destinaci nehodláte oddávat nejrůznějším sportům a vyrážíte zde jen za nákupy, památkami nebo běžnou turistikou, měla by jednodenní pojistka obsahovat kromě dostatečně vysokých limitů pro krytí léčebných výloh také odpovědnost za způsobenou škodu.
Cestujete-li do zahraničí vlastním vozidlem, případně si auto plánujete v cílové destinaci půjčit, doplňte základní cestovní pojištění také o rozšířené asistenční služby. Hodit se vám může i úrazové připojištění, které vás podrží v případě dlouhodobých následků vzniklých v důsledku úrazu.
- Mohlo by vás zajímat: Když víte, jak vybrat cestovní pojištění, klidně můžete svůj stav konzultovat s českým lékařem
„Mám cestovní pojištění k platební kartě, to stačí“
Všeobecně platí, že cestovní pojištění sjednané k platební kartě je vždy lepší než žádné pojištění. Je ale potřeba vědět, co je v něm zahrnuté a co už ne. Před cestou byste měli ověřit též jeho limity a případné výluky, na základě kterých může pojišťovna pojistné plnění krátit nebo ho dokonce úplně odmítnout.
Cestovní pojištění na jeden den sjednáte klidně i z auta
Pokud jste na „cestovko“ před cestou zapomněli, není problém si ho sjednat na poslední chvíli, třeba z auta, kterým míříte za hranice Česka. Pozor si dávejte jen na tzv. karenční lhůtu, která musí uplynout, aby bylo pojištění platné a pojišťovna v případě pojistné události plnila.
Náš tip: Pakliže vyrážíte letos autem na dovolenou, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění s dostatečnými limity. Na cestách vám bude krýt záda a můžete se na něj plně spolehnout.
Kalkulačka cestovního pojištění
Zdroj médií: Depositphotos.