Doba letních prázdnin a dovolených je v plném proudu. A ač si všichni přejeme, aby vše proběhlo hladce a bez komplikací, ne vždy tomu tak je. Zdravotní potíže v zahraničí dokážou nehezky potrápit. Proto věnujte pozornost vybavení cestovní lékárničky. Co všechno by měla obsahovat?
Obsah cestovní lékárničky: Praktický seznam i tipy pro bezproblémovou cestu
Články na téma autolékárnička:
- Hlídejte si platnost autolékarničky. Její životnost není nekonečná
- Povinný obsah autolékárničky v roce 2021
- Lékárnička do auta - víte, kde ji koupit?
- Autolékárnička a věci, které jste o ní možná nevěděli
- Obsah autolékárničky: Co vše musí obsahovat?
- Co všechno musí obsahovat autolékárnička v roce 2024?
- Co všechno by měla obsahovat cestovní lékárnička? - právě čtete
- Bez lékárničky v autě ani ránu! Víte, kde ji koupit?
Pozor na léky, bez kterých se neobejdete
Cestovní lékárnička by v první řadě měla obsahovat léky, které běžně užíváte. A to minimálně v zásobě nutné pro plánovaný pobyt. Ideálně do ní vždy přihoďte ještě nějakou tu krabičku navíc. Nikdy totiž nevíte, zda si dovolenou nebudete muset nedobrovolně prodloužit.
- Mohlo by vás zajímat: Vyrážíte na dovolenou? Ochraňte domácnost pomocí krátkodobého pojištění
Chcete mít náklady na cestu do Chorvatska pod kontrolou? Využijte naši online kalkulačku
Léky, které vám uleví od bolesti
Do cestovní lékárničky přibalte také léky od bolesti (v krku, hlavy), pastilky, sirupy a kapky od kašle nebo spreje, které pomůžou v případě ucpaného nosu a rýmy. Chybět by v lékárničce neměly ani léky proti průjmu, zvracení, zácpě nebo jiným zažívacím obtížím.
Také čtěte
Nezapomeňte také na sirupy a tablety, které uleví od horečky, či zánětu. Přibalte i léky proti alergiím (antihistaminika), oční a ušní kapky, či chladivé gely a spreje proti popáleninám nebo hmyzím štípancům. Hodit se vám může i rehydratační roztok, který upotřebíte ve chvíli, kdy si vy nebo dítko uženete úpal, či úžeh, či se budete potýkat s infekčním průjmem.
- Přečtěte si také: Na dovolenou s tuzemskou cestovkou? O prázdninách skoro nemožné
Chystáte se do Itálie na dovolenou? Nechte si kalkulačkou spočítat náklady na cestu
Nezapomeňte na desinfekci a asistenční kartičku pojišťovny
V cestovní lékárničce by vám neměla chybět ani desinfekce (ve formě roztoku, spreje nebo zásypu), plně vybavená manikúra, náplasti (klidně i ty voděodolné, na puchýře nebo opary), obinadlo, obvaz a jednorázové rukavice, či rouška. Nezapomeňte ani na teploměr nebo opalovací přípravky a repelenty proti komárům a dalšímu otravnému hmyzu.
Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Polska? Použijte naši kalkulačku
Před cestou si nezapomeňte sjednat také kvalitní cestovní pojištění s dostatečnými limity pro léčebné výlohy. Ty by měly v rámci evropských cest činit minimálně 5 000 000 Kč. U vzdálenějších destinací by potom měly být ještě vyšší. Při výběru se zajímejte nejen o zmíněné limity, ale také rozsah pojistné ochrany, krytá rizika a asistenční služby.
Mohlo by se vám hodit: Nezapomeňte si na cesty do zahraničí sjednat cestovní pojištění! Ochrání vás před nečekanými výdaji a zároveň vás podrží při nejrůznějších komplikacích. Kvalitní „cestovko“ s možností atraktivních připojištění sjednáte během pár kliknutí přes online kalkulačku.
Kalkulačka cestovního pojištění
Jakmile vybrané cestovní pojištění uzavřete a zaplatíte pojistné, asistenční kartička (případně kartičky, pokud cestuje celá rodina, či parta přátel) vám dorazí obratem na zaslaný e-mail, přímo rovnou do aplikace vaší pojišťovny v mobilu. Pokud zmíněnou aplikaci nemáte, asistenční kartičku si vytiskněte a přiložte ji do cestovní lékárničky. V případě potřeby ji budete mít okamžitě po ruce.
Tip (nejen) pro řidiče: Pokud se do zahraničí chystáte autem, pak si k cestovnímu pojištění sjednejte také rozšířenou asistenci. Ta se vám bude hodit v případě poruchy, neopravitelné závady, ale i při dalších komplikacích, které vás na cestách mohou potkat.
Cestovní pojištění s asistencí pro vozidla na cesty
Zdroj médií: Depositphotos.