PRÁCE 🧰
Zimní pneu 🛞

Chorvatsko a nejlevnější i nejdražší čerpací stanice

30. 6. 2024 3 min. čtení diskuze (2) Tipy a rady Rádce motoristy Cesta do Chorvatska Příprava na cestu

Do Chorvatska každý rok na svou letní dovolenou míří několik stovek tisíc lidí z České republiky. Jinam tomu nebude ani v roce 2024. Většina lidí využívá v případě cesty do Chorvatska k transportu automobil, a proto jsme připravili srovnání cenových politik konkrétních chorvatských čerpacích stanic v praxi.

Ceny paliv Petrol Chorvatsko město Vodnjan

Články na téma chorvatské čerpací stanice:

  1. Ceny občerstvení na čerpacích stanicích cestou do Chorvatska
  2. Chorvaté mají nový trik v podobě drahého paliva
  3. Nejlevnější a nejdražší čerpací stanice v Chorvatsku - právě čtete
  4. Specifika chorvatských čerpaček

Podobně jako v případě České republiky platí, že na chorvatském území je k dispozici opravdu velký počet konkrétních firem, u kterých je možné natankovat. Mezi ty nejčastější se řadí Tifon, Petrol, Shell, Crodux nebo INA. I kvůli obavám o své auto řada tuzemských motoristů řeší, kde své auto natankovat a jaká čerpací stanice je v praxi cenově nejdostupnější.

Mezi nejlacinější se řadí INA

Obdobně jako v případě České republiky platí, že chorvatské ceny pohonných hmot jsou tradičně dražší na dálnicích než v případě měst či obcí. Pokud tedy chcete za tankování ušetřit, nebojte se z dálnice sjet a kousek za tankováním popojet. Na dálnicích jsou totiž cenově méně příznivé všechny výše uvedené čerpačky a příliš velký rozdíl mezi nimi není.

Chcete mít náklady na cestu do Chorvatska pod kontrolou? Využijte naši online kalkulačku

Pokud se ale rozhodnete hledat štěstí i mimo dálnice, mezi nejlacinější se konkrétně řadí čerpací stanice INA. V rámci Chorvatska jde o velmi oblíbenou společnost. S troškou nadsázky je to podobné jako v případě tuzemských stanic ONO. Mezi velmi levné čerpací stanice se řadí také Konzum Benz, který ale zatím nemá v rámci Chorvatska takové zastoupení.

Ceny paliv INA Chorvatsko u dálnice

Ceny paliv Shell Chorvatsko město Rovinj

Chystáte se do Chorvatska na dovolenou? Nechte si kalkulačkou spočítat náklady na cestu

K dražším se naopak řadí Shell

Tradičně jako v Česku se naopak mezi dražší čerpačky řadí hlavně Shell. Ta je sice zárukou určité jistoty a celkového uklidnění, řidiči si však za takovou jistotu musí samozřejmě trochu připlatit, a to v případě nafty i benzínu až několik korun za jeden litr.

Řada řidičů se často rozhoduje tankovat u Shell i kvůli obavám o kvalitu. Můžeme vás ale uklidit, že podobně jako v případě České republice platí, že také kvalita chorvatských paliv je tamními úřady pravidelně kontrolována. Není tedy třeba se obávat o to, že by prodávané chorvatské pohonné hmoty vašemu miláčkovi nějak ublížily.

Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Chorvatska? Použijte naši kalkulačku

S tím ale souvisí i jeden typ. Pohonným hmotám příliš nesvědčí dlouhé skladování, a i proto je v Chorvatsku vhodné nakupovat palivo tam, kde jsou prodeje nafty a benzínu standardně vysoké. Pokud tedy kupříkladu projíždíte kolem nějaké zapadlé chorvatské čerpačky na venkově, raději se jí vyhněte. Pro jistotu. Za kvalitu prodávaných pohonných hmot na takových místech totiž ručit nemůžeme.

Pokud vás zajímá, jaká je aktuální cena pohonných hmot v Chorvatsku, tak příkladem je stanice Vodnjan Petrol, kolem které řada Čechů každý den projíždí. Jeden litr nafty se tu prodává za 1,41 eur (34,82 korun) a benzín pak za 1,54 eur (38,03 korun).

Tip pro řidiče: Ještě než vyrazíte na dovolenou k moři do Chorvatska, sjednejte si cestovní pojištění. To můžete doplnit o rozšířené asistenční služby, případně krátkodobé pojištění domácnosti. Při online sjednání získáte slevu a nejvýhodnější cenu.

Kalkulačka cestovního pojištění do Chorvatska

Zdroj info: Autorský článek.
Zdroj médií: Redakce.
Pavel, 1. 7. 2024 11:07, reagovat
No nene ... chorvatska vlada na kazdou stredu (pulnoc z utery na stredu) urci regulovane ceny nepremiovych paliv na dalsi tyden. Pokud nechce nejaka benzinka jit pod tyto ceny dolu, pk bude mit prave tyhle, urcene celonarodne. Jedine, kde si muze ceny stanovit libovolne jsou premiova paliva
Josef Gregor, 1. 7. 2024 5:24, reagovat
Zase jeden článek o Chorvatsku, který je úplný nesmysl. V Chorvatsku platí jedno důležité a sympatické pravidlo. Stát se určí ceny pohonných hmot na určité období zpravidla na 1 měsíc a tyto ceny jsou povinni všichni prodejci dodržovat, bez ohledu kde je jejich pumpa umístěna. Je tedy zcela jedno, kde tankujete, zda na dálnici nebo mimo dálnici. Je pravda , že někdy mimo dálnici je cena ještě o 10 centů nižší, ale i tak byla např. cena nafty v červnu 1,41 Euro za litr. O tom se nám v ČR může jenom zdát.

Podobné články