PRÁCE 🧰
Zimní pneu 🛞

Chystáte se do Trogiru? Máme pro vás tipy, co navštívit během jediného dne

18. 8. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Cesta do Chorvatska Konkrétní destinace

V červenci jsme se vydali do Chorvatska zmapovat nejen aktuální ceny, ale také obsazenost pláží nebo vybavenost oblíbených letovisek. Jedna z našich cest vedla taky do Trogiru. Pokud sem míříte, máme po vás tipy, co vidět a zažít během jednodenní návštěvy.

Co navštívit v Trogiru během jednoho dne?

Chorvatské Benátky jsou skvěle dostupné

Trogiru místní ani turisté neřeknou jinak než „chorvatské Benátky“. Město je totiž součástí malého ostrůvku, který je s chorvatskou pevninou a sousedním ostrovem Čiovo spojený dvěma mosty. Od Splitu ho dělí zhruba 27 kilometrů. Pokud se do Splitu chystáte, udělejte si menší zajížďku taky do Trogiru. Městečkem projdete za půl den a objevíte tady řadu architektonických i dalších klenotů.

Muzeum středověkého dědictví

I tohle je jeden z mnoha přívlastků, který si lidé s Trogirem neodmyslitelně spojují. A ne nadarmo. Městu dominuje katedrála sv. Vavřince se 47 metrů vysokou zvonicí, palác Ćipiko, či zdejší benediktínský klášter s přilehlým kostelem svatého Mikuláše.

Během toulek městečkem zaručeně narazíte taky na pevnost Kamerlengo ze 14. století a hlavní náměstí Jana Pavla II. I když je Trogir opravdu malý, paradoxně se sem vešlo i fotbalové hřiště, které je z pochopitelných důvodů neustále obsazené místními, s nimiž si občas zajdou „začutat“ i turisté.

Náš tip: Pokud máte Trogir prozkoumaný křížem krážem a zbývá vám ještě trocha času, vyrazte na vedlejší ostrůvek Čiovo, kde vás čekají krásné pláže, ale i další starobylé památky a několik vyhlášených restaurací (např. Konoba Duga, Restauracja Leonardo nebo Restoran Vagabundo).

Pohled pro Bohy

Centrum starobylého městečka Trogir i s jeho přilehlými náměstíčky a historickými památkami, projdete bez větších potíží za slabší hodinku. Pokud zůstáváte v Trogiru na celý den, udělejte si výlet na nedalekou vyhlídku s maličkou kapličkou na kopci, odkud se vám naskytne neuvěřitelný výhled nejen na Trogir, ale taky na přilehlé pláže a nekonečné moře s obrysy ostrovů Hvar a pevniny, které dominuje druhé největší chorvatské město Split. Jak se na vyhlídku dostat jsme pro vás sepsali do jednoho z dřívějších článků.

Ceny v restauracích jsou vyšší

Pokud se budete chtít během exkurze po Trogiru občerstvit, počítejte s tím, že letošní ceny v restauracích jsou o něco vyšší, než v loni. Dle našich propočtů se zvýšily zhruba o deset procent. My jsme letos opět navštívili naši oblíbenou restauraci Royal, kde jsme za večeři nechali rovných sto eur.

Pokud prahnete po opravdových gastro zážitcích, udělejte si rezervaci v michelinské restauraci Trs, kde vás čeká vskutku nezapomenutelná večeře. Počítejte ale s tím, že ceny předkrmů začínají na 20 eurech a za hlavní jídlo dáte ještě o 10 eur více. Cena degustačního menu činí 110 eur/osoba a pokud máte zájem o vinné párování, připravte si dalších 60 eur.

Tajný tip: Honí vás mlsná? Zastavte se v Trogiru ve zmrzlinárně Bella. „Kopeček“ vás tady sice vyjde na dvě eura, sníst ale porci, kterou obdržíte v jednom člověku, je prakticky nemožné!

Náš tip: Pakliže vyrážíte letos autem do Chorvatska, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění s dostatečnými limity. Na cestách vám bude krýt záda a můžete se na něj plně spolehnout.

Kalkulačka cestovního pojištění do Chorvatska

Zdroj info: Autorský článek.
Zdroj médií: Depositphotos, ostatní fotografie použity se svolením autora.

Podobné články