Chystáte se během zimních měsíců strávit víkend nebo pár (tý)dnů na horách? Abyste svého plánu nelitovali, máme pro vás čtyři věci, které se vyplatí před cestou ohlídat a překontrolovat.
Dovolená na horách se může proměnit ve zlý sen, pokud nepřekontrolujete následující
Články na téma cestovní pojištění na hory:
- Víte, kolik stojí pojištění na hory a proč nevybírat to nejlevnější?
- Poradíme s výběrem kvalitního cestovního pojištění na lyže
- Pojištění na hory je věda! Poradíme, co dělat, aby pojišťovna plnila
- 5 věcí, kterým věnovat u cestovního pojištění na hory pozornost
- Jaké zimní sporty patří mezi rekreační a které jsou nepojistitelné?
- Jaké pojištění na lyže vybrat pro dovolenou v ČR a jaké do zahraničí?
- Rodinné cestovní pojištění na hory: Na kolik vás vyjde?
- Jak je to se zásahem Horské služby v Česku a kdo si za něj zaplatí?
- Cestovní pojištění do zahraničí by mělo krýt i zásah horské služby
- Cestovní pojištění na hory je potřeba správně nastavit. Víte, jak na to?
- Vyrážíte autem na hory? Poradíme, na co byste si měli dát pozor - právě čtete
- Jak ideálně nastavit limity pojistného plnění u zimní dovolené?
- Jak vysoké by měly být pojistné limity u cestovního pojištění na hory?
- V zimě na lyže jen s pojištěním. Dávejte ale pozor na výluky!
Zjistěte si maximum o cílové destinaci
Na internetu jsme téměř neustále, proto je dobré využívat ho i k praktickým věcem, nikoliv jenom k zábavě. Ať už míříte autem na hory v tuzemsku, nebo zahraničí, zjistěte si maximum o cílové destinaci a pravidlech, která v ní platí. Na mysli máme nejen dopravní předpisy a povinnost užít zimní výbavu, ale i další důležité informace. Věděli jste například, že z tuzemských sjezdovek můžete být vykázáni, pokud požijete větší množství alkoholu a budete ohrožovat sebe nebo ostatní lyžaře? A že na italské sjezdovky nesmíte bez pojištění odpovědnosti? Tyhle všechny detaily je vhodné před cestou ověřit.
Připravte auto na dovolenou na horách
Překontrolujte nejenom povinnou zimní výbavu, ale také to, v jaké kondici je vaše auto nyní. Prověřte stav veškerých provozních kapalin, autobaterie a překontrolujte i doklady k autu (zejména technický průkaz, zelenou kartu apod.). Pokud vlastníte dieselový vůz, natankujte před cestou nejlépe zimní naftu a vždy mějte dostatečně plnou nádrž. Pamatujte, že pokud uvíznete v zácpě nebo vás zastihne problém, naftu budete potřebovat i k topení. V autě byste měli mít vždy teplé zimní rukavice, škrabku, lopatu na sníh a pro jistotu i startovací kabely. Hodit se vám bude silikonový olej nebo rozmrazovací sprej na zamrzlé zámky.
Také čtěte
- Mohlo by vás zajímat: Jak připravit auto na zimu? Máme pro vás praktické rady i tipy zkušených řidičů
Pojistěte sebe i auto
Ještě před tím, než na dovolenou na horách vyrazíte, sjednejte si odpovídající cestovní pojištění nejen pro sebe, ale také pro auto. Zvolit můžete klasické cestovní pojištění, ke kterému si sjednáte připojištění na hory. Auto můžete pojistit také havarijně, a to jen na dobu, kterou budete na horách trávit. U cestovního pojištění pojistěte veškerá rizika, která vás mohou na horách potkat, a na pojistných limitech rozhodně nešetřete. V ideálním případě volte varianty s neomezeným plněním. U pojištění auta na hory se potom zaměřte nejen na krytá rizika, ale i rozsah asistenčních služeb, kterým jsme se věnovali v jednom z předchozích článků.
Vyrážíte na zahraniční dovolenou autem? Doplňte si klasické cestovní pojištění o rozšířené asistenční služby za symbolickou cenu. Rozšířená asistence vás podrží v případě poruchy, neopravitelné závady, ale i repatriace zpátky do Česka.
Cestovní pojištění s asistencí pro vozidla na cesty
Vybavení převážejte bezpečně
Pozornost věnujte i lyžím, snowboardům nebo dalšímu sportovnímu vybavení, které budete během výletu na hory potřebovat. Pořiďte si kvalitní střešní box nebo nosič a pamatujte, že veškerá výbava by měla být uložena tak, aby neohrožovala žádného z cestujících. Pokud jste si k cestovnímu pojištění sjednali i připojištění zavazadel, mějte na paměti, že pojišťovna bude v případě pojistné události zkoumat, zda byly odcizené nebo poškozené věci správně uloženy a odpovídajícím způsobem zabezpečeny. V případě nedokonalého zabezpečení může pojistné plnění krátit, nebo ho dokonce úplně odmítnout.
Náš tip: Řešili jste v posledních 36 měsících nezaviněnou dopravní nehodu se zraněním v ČR, Chorvatsku, Itálii, Polsku či jiné zemi? Uplatněte svůj nárok na odškodnění! Získat můžete klidně i miliony, stačí jen vědět, jak na to.
Zdroj médií: Depositphotos.