Vyrazit na zimní dovolenou do hor bez kvalitního a správně nastaveného cestovního pojištění je zbytečný risk, který může pár dnů volna nehezky prodražit. Víte ale, jak takové pojištění správně vybrat? Máme pro vás několik praktických rad a tipů!
Poradíme, jak správně vybrat cestovní pojištění na hory, abyste si dovolenou užili na maximum
Články na téma cestovní pojištění na hory:
- Víte, kolik stojí pojištění na hory a proč nevybírat to nejlevnější?
- Poradíme s výběrem kvalitního cestovního pojištění na lyže
- Pojištění na hory je věda! Poradíme, co dělat, aby pojišťovna plnila
- 5 věcí, kterým věnovat u cestovního pojištění na hory pozornost
- Jaké zimní sporty patří mezi rekreační a které jsou nepojistitelné?
- Jaké pojištění na lyže vybrat pro dovolenou v ČR a jaké do zahraničí?
- Rodinné cestovní pojištění na hory: Na kolik vás vyjde?
- Jak je to se zásahem Horské služby v Česku a kdo si za něj zaplatí?
- Cestovní pojištění do zahraničí by mělo krýt i zásah horské služby
- Cestovní pojištění na hory je potřeba správně nastavit. Víte, jak na to? - právě čtete
- Vyrážíte autem na hory? Poradíme, na co byste si měli dát pozor
- Jak ideálně nastavit limity pojistného plnění u zimní dovolené?
- Jak vysoké by měly být pojistné limity u cestovního pojištění na hory?
- V zimě na lyže jen s pojištěním. Dávejte ale pozor na výluky!
Co všechno by mělo krýt kvalitní cestovní pojištění na hory?
Naprostá většina základních balíčků cestovního pojištění na hory kryje pouze léčebné výlohy. A to zpravidla s velmi nízkými limity pojistného plnění. Pojišťovna vás sice podrží ve chvíli, kdy se vám na horách stane úraz nebo potřebujete vyřešit nepříjemnou nemoc, už vám ale nevyplatí odškodnění v případech dlouhodobých následků nebo pracovní neschopnosti.
Pro tyto případy se proto vyplatí rozšířit základní pojistku o úrazové pojištění. U něj překontrolujte, zda kryje i zásah horské služby. I když u nás za její služby neplatíte, protože jsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, v zahraničí jde v naprosté většině případů o soukromé subjekty, na jejichž zásahy je „kartička pojištěnce“ krátká.
- Mohlo by vás zajímat: Zásah Horské služby a cestovní pojištění: Kdo by si ho měl sjednat v Česku?
V Itálii si bez pojištění odpovědnosti nezalyžujete
Vyrážíte na lyže do Itálie? Bez platného pojištění odpovědnosti vás tady na svahy nepustí, což si můžete přečíst v jednom z našich předchozích článků. „Cestovko“ byste ovšem o odpovědnost měli rozšířit vždy. A to, i když míříte na naše hory. Škody na zdraví, majetku nebo životě se totiž mohou šplhat do astronomických výšin a dovolenou vám tak můžou bez kvalitního cestovního pojištění nehezky prodražit. Doporučený limit pojistného plnění činí v tomhle případě 3 až 5 milionů korun.
- Přečtěte si také: Chystáte se na zimní dovolenou? Poradíme, jak u „cestovka“ správně nastavit limity pojistného plnění
Chystáte se na hory autem? Nezapomeňte pojistit i to!
Pokud na hory vyrážíte vlastním automobilem, nezapomeňte si k výše uvedenému sjednat i pojištění pro něj. To můžete řešit v rámci krátkodobého havarijního pojištění nebo jako připojištění ke klasickému cestovnímu pojištění. Pozornost věnujte také asistenčním službám, které si sjednejte ideálně v jejich rozšířené variantě. Proč se vám to vyplatí, jsme sepsali do jednoho z dřívějších článků.
Chcete být na cestách v klidu? Pokud do zahraničí vyrážíte autem, pro klid v duši si cestovní pojištění doplňte o rozšířené asistenční služby. Ať už vás na cestách potká jakákoliv komplikace, budete mít jistotu, že výrazně nezasáhne do vašeho rozpočtu. Rozšířené asistenční služby nyní sjednáte online se slevou!
Cestovní pojištění s asistencí pro vozidla na cesty
Také čtěte
Pojistěte i lyže a další zimní výbavu
Abyste mohli být na horách v naprostém klidu, je dobré sjednat si ke klasické cestovní pojistce i pojištění ztráty nebo poškození zavazadel. V tomhle případě ale mějte na paměti, že pojišťovna bude v případě pojistné události zkoumat, zda byly odcizené nebo poškozené věci správně uloženy a odpovídajícím způsobem zabezpečeny. Pokud tedy necháte lyže před horskou hospůdkou a nějaký nenechavec vám je odcizí, od pojišťovny pravděpodobně neuvidíte ani korunu.
Kolik to všechno bude stát?
Obecně se cena cestovního pojištění pohybuje okolo několika desetikorun na osobu a den. Vybírat nejlevnější cestovní pojištění na hory tak nemá smysl. Namísto ceny věnujte pozornost rozsahu pojistné ochrany, pojištěným rizikům, ale i pojistným podmínkám a výlukám, na základě kterých může pojišťovna pojistné plnění krátit nebo ho dokonce úplně odmítnout. Nejčastější seznam výluk u pojištění na hory najdete v jednom z našich dřívějších článků.
Mohlo by se vám během cest hodit: Ať už máte v plánu vyrazit na pracovní cestu, krátkodobý výlet nebo zaslouženou dovolenou, nezapomeňte si do zahraničí sjednat také kvalitní cestovní pojištění. Pojistku vyřídíte online z pohodlí domova díky praktické kalkulačce.
Kalkulačka cestovního pojištění
Zdroj médií: Depositphotos.