Cestou do Polska jsme se v rámci průzkumu zaměřili i na to, za kolik se na čerpacích stanicích dá pořídit nějaké občerstvení, eventuálně káva.
Cena kávy a občerstvení na čerpačkách v Polsku
Články na téma ceny v Polsku:
- Ceny v obchodech v Polsku
- Ceny v restauracích v Polsku – Gdaňsk
- Čerpací stanice Polsko – ceny občerstvení a kávy - právě čtete
- Ceny na trzích v Polsku
- Cena piva a jeho nabídka v Polsku
- Kolik zaplatíte za zmrzlinu v Polsku? Mnohem méně než u nás
- Čerpaní stanice v Polsku a Česku: Jaké jsou tady aktuální ceny jídla?
- Jak drahý je alkohol v Polsku?
- Kolik zaplatíte za kávu v Polsku? Vyrazili jsme na průzkum!
- Aktuální ceny v polských restauracích
- Ceny piva a vody na polských čerpacích stanicích
- Jak vysoké jsou ceny zeleniny a ovoce na trzích v Polsku?
- Za kolik si dáte v Polsku pizzu? Příliš výhodné to není
- Za kolik jsme se najedli v polské restauraci s výhledem na Tatry?
Obecně samozřejmě nemůžeme úplně doporučit vybírat si jako primární stravovací zařízení na cestách čerpací stanice. Daleko lepší službu vám udělá nějaká slušná restaurace (která vyjde často i levněji), ekonomicky samozřejmě vítězí ti, kteří si vezou z domova řízky či jinou předpřipravenou pochutinu.
Shell
37,3 korun, tedy 6,49 zlotých, to je cena, za kterou jsme našli na této čerpací stanici litrovku vody. Za 13,99 zlotých, což je 80 korun, pořídíte balené sendviče takové té „lepší“ kvality. Oblíbené americano jsem si dal ve velikosti 400 ml za 12,99 zlotých, v přepočtu 75 korun, což není nic šíleného. Káva mi připadala subjektivně docela podobná té ze Starbucks, nicméně nejsem v tomto směru odborník, takže můj názor prosím neberte úplně vážně.
Chcete mít náklady na cestu do Polska pod kontrolou? Využijte naši online kalkulačku
Orlen
Další zastávkou byla čerpací stanice Orlen. Balené bagety příliš lákavě nevypadaly, ale cena 13,99 zlotých, tedy 80 korun za kus, je za nás docela v pohodě. V nouzi nejvyšší by se to dalo jako svačina akceptovat. Zaujala nás spíš nabídka teplých jídel. Míchaná vejce (3 kusy) za 9,49 zlotých, což je 55 korun, bychom brali raději než bagetu nebo třeba burger. O moc dražší nejsou ani frankfurtské párky (120 gramů) za ně bychom zaplatili 9,99 zlotých, tedy 57 korun. Jako špatná nabídka se nám nezdála ani cenovka brownie za 4,49 zlotých, necelých 26 korun.
Chystáte se do Polska na dovolenou? Nechte si kalkulačkou spočítat náklady na cestu
Ještě jednou Shell
Při tankování kousek před hranicemi s ČR jsme měli na stanici Shell štěstí ještě jednou. Nabídka byla oproti té první dost odlišná. Hodně se nám líbil pult s bagetami, které nebyly v igelitu a očividně byly čerstvě připravené. Ceny byly rozličné, ale 15,99 zlotých, tedy 92 korun, bychom bez problémů za jednu z těch dražších zaplatili. Velmi lákavě vypadaly i burgery, tam byla cenovka o něco výše, ale ani 19,99 zlotých bychom neměli problém za takovou svačinu dát.
Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Polska? Použijte naši kalkulačku
Příznivcům polévek bychom doporučili tradiční žurek za 15,99 zlotých, tedy 92 korun. Netušíme, do jaké míry bude odpovídat originální receptuře, ale vzhledem k tomu, že jsme jich v Polsku ochutnali hned několik a každý byl trochu jiný, bychom asi toto úplně neřešili.
Vyvracíme mýty: Kvalitní cestovní pojištění nemusí být drahé. V případě potřeby vás ale podrží a uchrání vysokých výdajů. Sjednejte si „cestovko“ do Polska online od pár korun za den z pohodlí vašeho domova.
Kalkulačka cestovního pojištění do Polska
Zdroj médií: Jakub Mokříš.