PRÁCE 🧰
Zimní pneu 🛞

Jaká je cena piva a balené vody na polských benzinkách?

2. 8. 2024 3 min. čtení diskuze (0) Tipy a rady Rádce motoristy Cesta do Polska Informace na cestu do Polska

Vyrážíte na dovolenou do Polska? Prozradíme vám, za jaké ceny zde na benzinkách koupíte balenou vodu nebo pivo.

Známe cenu piva a balené vody na čerpací stanici v Polsku

Letos, tak jako každý rok, vyráží mnoho Čechů do Polska na dovolenou. My vám dnes přinášíme aktuální ceny balené vody a piva na polských čerpacích stanicích.

Nezapomeňte na tyto věci

Při vaší dovolené nejen do Polska byste neměli zapomenout na občanský průkaz, autolékárničku, základní výbavu pro výměnu kola a také reflexní vestu pro každého spolucestujícího v autě. V případě problému je dobré mít sjednané cestovní pojištění. Na pár dnů stojí doslova pár korun a pokud se něco stane, budete za něj rádi.

Chystáte se do Polska na dovolenou? Nechte si kalkulačkou spočítat náklady na cestu

Jakou vodu a pivo – vybere si i Čech?

Na čerpacích stanicích potkáte celé regály plné vody a piva. Bohužel, žádné známé názvy balené vody zde nenajdete, ale jedná se prakticky o to stejné. Důležité je jen rozlišovat značení perlivé a neperlivé vody. Perlivou vodu poznáte podle označení „gaz“, „gazovana“ nebo „mocny gaz“. Pokud je na lahvi psáno „niegazovana“, jedná se o neperlivou vodu.  V V případě, že stejně jako my zavítáte na čerpačku Orlen, narazíte kupříkladu na značku Verva (Sport – 3,99 zl / 23 Kč za 0,7l, nebo Junior 3,49 zl /20 Kč za 0,5l).  Případně můžete vyzkoušet typicky polské „vodní prameny“ Żywiec Zdrój (0,5l za 3,99 zl / zhruba 24 Kč), nebo Nałęczowianka (0,5l za 4,29 zl / asi 25 Kč). Vyzkoušet můžete i jejich ochucené varianty, které vychází zhruba na 4,79 zlotých, což je v přepočtu asi 29 korun.

U piva také nehledejte žádné „známé tváře“. Nejvíce povědomý vám na benzínkách bude Zubr v plechu za 5,89 zl (zhruba 34,60 korun) anebo Žatecký ležák za 5,99 zl (35 korun). K vyzkoušení ale rozhodně doporučujeme polské pivo Tyskie za 6,29 zl (37 korun), Zywiec za 6,59 (skoro 39 korun) nebo ochucený Okocim za 6,29 zl (37 korun). Mezi nealkoholická piva v Polsku patří třeba právě zmíněný Okocim (pomeranč a limetka) za 5,69 zl (39 korun), Warka Radlr za 6,79 zl (skoro 40 korun), Lech Active za 6,89 zl (více jak 40 korun) nebo Tyskie za 6,29 zl (37 korun).

Oproti tomu, co seženete třeba v polských supermarketech, je zde patrný cenový rozdíl, ale za nás to není nic dramatického. I přesto jsou to ceny mnohem přívětivější než na mnohých benzinkách v Česku.

Nechcete ztrácet čas výpočtem nákladů na cestu do Polska? Použijte naši kalkulačku

Je bezpečné pít v Polsku vodu z kohoutku?

V Polsku kdysi nebylo možné pít vodu z kohoutku, ovšem od roku 2004 to možné je. Mnoho Poláků si však stále ani za dvacet let nezvyklo a stále kupují vodu balenou. Díky tomu že je Polsko v Evropské unii, je na vodu v kohoutcích dohlíženo velmi přísnými hygienickými předpisy. Proto se nemusíte ničeho bát, neutrácejte zbytečně za drahé balené vody a natočte si vodu na cesty rovnou z kohoutku.

Praktický tip: Aby vás na cestách nic nepřekvapilo, sjednejte si kvalitní cestovní pojištění s dostatečnými limity. Pojistku můžete rozšířit o nejrůznější připojištění, které zajistí klidnou a pohodovou dovolenou v Polsku. „Cestovko“ nyní sjednáte online se slevou za nejlepší cenu.

Kalkulačka cestovního pojištění do Polska

Zdroj info: Orlen.
Zdroj médií: Depositphotos, Nikola Vrabel.
Nikola Vrablová

Autor článku
Nikča snila o tom být ekologem - láska k autům ji ale přivedla na jinou cestu. Od školy si chodívá odpočinout na garáž, kde opravuje svůj německý šestiválec.

Podobné články