PRÁCE 🧰
Zimní pneu 🛞

Kolik si může vydělat řidič MKD? Podle některých inzerátů až 85 000 Kč

28. 10. 2024 2 min. čtení diskuze (1) Tipy a rady Rádce motoristy Práce v auto-moto

Kamioňák, ten tvrdej chleba má. A jeho mzda je často pod úrovní celorepublikového průměru. Mezi pracovními nabídkami se ale občas objeví inzeráty, které lákají na zajímavý výdělek. Některé firmy nešetří ani na náborovém příspěvku. Jak vypadají nejlépe honorované posty, na které jsme narazili?

Kolik si může vydělat řidič MKD? Podle některých inzerátů až 85 000 Kč

O řidiče MKD je zájem

V několika posledních měsících se věnujeme rozsáhlému průzkumu napříč pracovními pozicemi inzerovanými na našem webu. Tentokrát jsme se zaměřili na nabídky práce pro řidiče MKD a zjistili jsme, že aktuálně pracovníky na tuto pozici shání více než 450 firem.

Volná místa pro řidiče MKD jsou nabízena napříč celou Českou republikou. Nejvíce nabídek ovšem registrujeme ve Středočeském a poté Plzeňském kraji. Pomyslnou třetí příčku obsadil kraj Ústecký. Naopak nejmenší uplatnění najdou řidiči mezinárodní kamionové dopravy v Karlovarském, Libereckém a Moravskoslezském kraji.

Jaký plat má řidič MKD?

Pokud bychom se blíže podívali na průměrnou mzdu řidiče MKD (rozdíl mezi mzdou a platem najdete v jednom z předchozích článků), pak zjistíme, že se pohybuje mezi 38 200 Kč až 53 700 Kč. Mediánová mzda potom začíná na 37 700 Kč a její maximální výše činí 54 100 Kč.

Hledáme řidiče kamionu

Také u této pracovní pozice nás zarazila jedna věc. A tou byl počet nabídek (cca 18 % z celkového objemu), ve kterých není mzda zmíněná a uchazeč o zaměstnání o ní musí aktivně vyjednávat během přijímacího pohovoru. Jak na to se dočtete v jednom z našich předchozích článků.

Firmy nabízí až 80 000 Kč a nešetří ani na náborových příspěvcích

Specifickou kategorií jsou potom nabídky, které se vymykají výše uvedenému průměru. Firmy v nich lákají řidiče MKD na mzdu, která může činit až 85 000 Kč. Mnohé nešetří ani na náborovém příspěvku, který u některých inzerátů dosahuje 40 000 Kč.

Na tomto místě je potřeba podotknout, že nabízené mzdy jsou uvedeny „v hrubém“ a často se do nich započítávají nejrůznější benefity (například v podobě 13. nebo dokonce 14. platu) a bonusy.

Ani náborový příspěvek nelze čerpat jen tak. Většinou jeho podmínky upravuje vnitřní směrnice firmy. V naprosté většině případů jsou náborové příspěvky vypláceny postupně. Některé firmy je vyplácejí jednorázově, a to zpravidla po uplynutí zkušební doby.

Zdroj info: Výzkum realizovaný Portálem řidiče.
Zdroj médií: Depositphotos.
Lubajs, 28. 10. 2024 21:26, reagovat
Před takovými 10 lety na YouTube kolovalo video od jednoho kamioňáka z jižní Moravy, který se na místního zaměstnavatele a jeho almužnu vyprdnul a šel jezdit pro rakouského dopravce. Už tehdy v Rakousku vydělal měsíčně v přepočtu 77 tisíc kč bez diet. Ty měl zvlášť, takže si mohl dovolit strávit pauzy určené pro spánek v hotelech, penzionech. Trávil za volantem méně hodin, žádná divočárna ani šikana. K tomu mu rakouský zaměstnavatel přispíval i na dopravu autem z místa bydliště do zaměstnání. Jako zaměstnanec rakouské firmy měl dokonce nárok na dětské přídavky od rakouského státu. Jednou ročně bylo daňové vyrovnání, takže se mu na konto vrátily další tisíce. Těch různých benefitů měl více, ale všechno si to už nepamatuji.

Podobné články