Měla to být dovolená jako kterákoliv jiná. Mladý pár si plánoval odpočinout v historickém centru Trogiru. Bohužel letní přeháňka proměnila romantickou procházku po promenádě v nepříjemný a dosti bolestivý zážitek.
Dovolenou v Trogiru mladému páru zkomplikoval úraz. Jak situaci řešila pojišťovna?
Články na téma cestovní pojištění a příklady z praxe:
- Repatriace zraněného novomanžela stála pojišťovnu 250 000 Kč
- Dovolená se rodině málem prodražila o více než 33 000 Kč
- Naražená záda v Chorvatsku se mohla nepříjemně prodražit - právě čtete
- Kolaps na dovolené a účet za 100 000 Kč: Co na to pojišťovna?
- Odtah z Chorvatska mohl vyjít rodinu na 44 000 Kč!
- Žena zkolabovala v Polsku a zpět do Česka ji museli repatriovat
- Zlomená noha v Chorvatsku: Kolik si naúčtovala tamější nemocnice?
- Cesta do Polska se rodině prodražila o více než 10 000 Kč
- Ženu začaly na dovolené zlobit zuby. Péče v Maroku stála 800 eur!
- Turistka podcenila důležitost pojištění. To jí stálo 100 000 Kč
- Dovolená ve slovenských Tatrách se rodině prodražila o 75 000 Kč
- Hospitalizace v turecké nemocnici se může nehezky prodražit
- Úraz na čtyřkolkách a následná péče v nemocnici vyšla na 250 000 Kč
- Operace na Bali stála více než čtyři miliony korun
Cesta na vlastní pěst
Zmíněný pár cestoval do chorvatského Trogiru na vlastní pěst autem. Služeb cestovní kanceláře nevyužili a neměli proto po ruce ani delegáta, který by jim v případě komplikací pomohl. Nechtěli ale nic riskovat a před cestou si sjednali cestovní pojištění, které potřebovali dřív, než předpokládali.
Prosolené dlaždice historického centra Trogiru v kombinaci s letní bouřkou proměnily promenádu na klouzačku. Co čert nechtěl, ženě na jedné z dlaždic podklouzla noha a upadla. Nejprve to vypadalo, že nepůjde o nic závažného, bolest se ale během noci rozležela a ráno se mladá žena nepostavila na nohy.
- Přečtěte si také: Poradíme, jak řešit pojistnou událost v zahraničí a nepřijít o peníze
Manžel zareagoval správně
Protože byli manželé ubytovaní v apartmánu u místních, na žádného hotelového lékaře se nemohli obrátit a k lékaři to bylo několik kilometrů autem. Manžel nejprve zvažoval možnost přepravy do nejbližšího lékařského zařízení, pak si ale vzpomněl na pojistku, kterou před cestou uzavírali a kontaktoval operátora asistenční linky.
Ten zajistil návštěvu lékaře přímo v apartmánu, kde byli manželé ubytovaní. Lékařka ženu prohlédla a zkonstatovala, že pro klid duše bude potřeba ženu převézt do nedaleké nemocnice, kde podstoupí rentgen a magnetickou rezonanci páteře. Žádné závažné změny na skeletu v nemocnici nenašli, žena zde přesto zůstala na pozorování do druhého dne.
- Mohlo by vás zajímat: Jak funguje pojištění zubní péče v zahraničí?
Jaký byl výsledný účet za lékařské ošetření?
Vzhledem k tomu, že manžel kontaktoval pojišťovnu a ta zraněné zajistila lékaře, později i transfer do lékařského zařízení, s nímž měla smlouvu, neplatil dotyčný pár ani korunu. Vše si řešila pojišťovna sama s dotyčným lékařem a lékařským zařízením. Pokud by manželé pojištění nebyli, museli by veškerou péči v nestátních zařízeních nebo u soukromých lékařů hradit sami, což by se mohlo vyšplhat na několik statisíců.
Pokud tedy cestujete do zahraničí, a to klidně jenom k našim polským nebo slovenským sousedům, nezapomeňte si před cestou sjednat kvalitní cestovní pojištění s dostatečnými pojistnými limity pro léčebné výlohy. V případě pojistné události pak kontaktujte asistenční službu pojišťovny. Ta vám pošle lékaře přímo do ubytování, případně doporučí návštěvu konkrétního zařízení, s nímž má sjednanou smlouvu.
Náš tip: Chystáte se na cestu do zahraničí? Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. Využít můžete online kalkulačku cestovního pojištění, která vám pomůže najít nejvýhodnější nabídku pro vás.
Kalkulačka cestovního pojištění
Zdroj médií: Depositphotos.