Dovolená v Egyptě se mohla rodině nehezky prodražit. Za péči hotelového lékaře museli zaplatit více než 33 000 korun. Jak se s touhle situací popasovala pojišťovna, u níž měli sjednané cestovní pojištění?
Poradíme, jak řešit pojistnou událost v zahraničí a nepřijít o peníze
Články na téma cestovní pojištění a příklady z praxe:
- Repatriace zraněného novomanžela stála pojišťovnu 250 000 Kč
- Dovolená se rodině málem prodražila o více než 33 000 Kč - právě čtete
- Naražená záda v Chorvatsku se mohla nepříjemně prodražit
- Kolaps na dovolené a účet za 100 000 Kč: Co na to pojišťovna?
- Odtah z Chorvatska mohl vyjít rodinu na 44 000 Kč!
- Žena zkolabovala v Polsku a zpět do Česka ji museli repatriovat
- Zlomená noha v Chorvatsku: Kolik si naúčtovala tamější nemocnice?
- Cesta do Polska se rodině prodražila o více než 10 000 Kč
- Ženu začaly na dovolené zlobit zuby. Péče v Maroku stála 800 eur!
- Turistka podcenila důležitost pojištění. To jí stálo 100 000 Kč
- Dovolená ve slovenských Tatrách se rodině prodražila o 75 000 Kč
- Hospitalizace v turecké nemocnici se může nehezky prodražit
- Úraz na čtyřkolkách a následná péče v nemocnici vyšla na 250 000 Kč
- Operace na Bali stála více než čtyři miliony korun
Důvěřivá rodina udělala zásadní chybu
Egyptská Hurghada se měla na týden stát druhým domovem tříčlenné rodiny. Horké africké slunce, jiné klima, ale i odlišná kvalita vody a složení potravin nejprve prostřednictvím úmorných průjmů potrápilo otce. Dva dny na to začala trpět zažívacími obtížemi i čtyřletá holčička.
Když se její stav začal během dalšího dne rapidně zhoršovat, rozhodli se rodiče vyrazit na recepci s žádostí o pomoc nebo alespoň účinné léky, které v egyptských lékárnách prodávají. Recepční si nevěděla rady a odkázala rodinu na hotelového lékaře.
Ten přijel téměř okamžitě, dívenku ošetřil, zavodnil a podal jí léky proti průjmu a zvracení. Stav holčičky se začal uklidňovat. A tak si hotelový lékař neváhal říct o 1 300 eur (cca 33 000 Kč), což rodina (sice nerada) zaplatila s tím, že si náklady nechá proplatit pojišťovnou, u níž měli sjednané cestovní pojištění.
- Přečtěte si také: Kolik stojí cestovní pojištění pro rodinu v letošním roce?
„S dotyčným lékařem nemáme smlouvu!“
Když po návratu do Česka kontaktovali pojišťovnu, u níž měli sjednané cestovní pojištění, její zástupce jim sdělil, že s dotyčným lékařem nemají žádnou smlouvu o spolupráci. Přesto nechal situaci individuálně posoudit a uhrazenou částku pojišťovna nakonec proplatila. Příště ale dotyční takové štěstí mít nemuseli…
Rodina totiž při řešení pojistné události zcela zásadním způsobem pochybila a namísto kontaktování asistenční služby pojišťovny se jako první obrátila na recepci hotelu a jejího lékaře, s nímž neměla pojišťovna smlouvu. Jak tedy postupovat, abyste se do výše uvedené situace nedostali?
Také čtěte
- Mohlo by vás zajímat: Jak funguje služba „český lékař na telefonu“, kterou si můžete sjednat k cestovnímu pojištění?
Pojistnou událost vždy řešte s pojišťovnou!
Je úplně jedno, jestli dojde k dopravní nehodě v zahraničí nebo budete během pobytu shánět lékaře, který vám uleví od vysokých horeček, či zažívacích obtíží. V případě, že jste si před cestou sjednali cestovní pojištění (ideálně s asistencí vozidla na cesty u dopravy autem), neprodleně kontaktujte operátora asistenční linky.
Ten vás vyslechne a doporučí nejvhodnější postup, který může spočívat v tom, že rovnou do ubytování vyšle smluvního lékaře, či k porouchanému autu mechanika nebo odtahovku. Jedině díky výše popsanému postupu máte jistotu, že se vám vysněná dovolená nebo zahraniční cesta neprodraží o dodatečné výdaje.
Náš tip: Chystáte se na cestu do zahraničí? Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění. Využít můžete online kalkulačku cestovního pojištění, která vám pomůže najít nejvýhodnější nabídku pro vás.
Kalkulačka cestovního pojištění
Zdroj médií: Depositphotos.